Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

K zraněnému se hasiči musel brodit sněhem.

U zásahu byl využit i sněžný skútr dobrovolných hasičů.

V 15:16 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně žádost o pomoc na místě úrazu osoby provádějící lesní těžbu v lesní lokalitě u obce Kychová. Podle oznamovatele byl muž sražen stromem a poraněn na noze. Strom ho naštěstí nezavalil. Hasiči byli také informováni, že k úrazu došlo na velmi špatně přístupném místě.

 

Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči obce Halenkov. V obci Kychová na ně už čekal oznamovatel, který je dále vedl k místu události. Jak bylo avizováno, příjezd až na místo nehody nebyl pro techniku hasičů možný. Zraněný se nacházel v hustě zalesněném a členitém terénu, asi 500 metrů od nejbližší komunikace. Hasiči vybaveni potřebným materiálem museli postupovat do strmého svahu a ve velmi hlubokém sněhu. Nakonec se ke zraněnému spolu s lékařkou zdravotnické záchranné služby úspěšně dostali. Po poskytnutí nezbytné lékařské pomoci ho hasiči připravili k transportu k sanitnímu vozu. K jeho snesení použili vakuových a transportních nosítek. Díky využití sněžného skútru, který je ve výbavě halenkovských hasičů, stačilo zraněného snést asi jen sto metrů a dále už byl transportován pomocí skútru.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > K zraněnému se hasiči musel brodit sněhem.

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace