Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

Rozsáhlý požár objektu dřevovýroby. Aktualizace

Vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na místě dvacet jednotek hasičů.

V 16:35 hodin byl na tísňovou linku krajského operačního střediska zlínských hasičů oznámen požár v dílně objektu pily na ulici Nádražní v městské části Krásno nad Bečvou.

 

Na místo události byly vyslány jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v prvním stupni požárního poplachu. Jak ale bylo následně z místa zásahu hlášeno, jednalo se o rozsáhlý požár, který zachvátil jednopodlažní objekt o půdorysu asi 15 x 80m. Vzhledem k rozsahu požáru byly na místo události vyslány další posilové jednotky včetně výškové  techniky a jednotky podnikových hasičů společnosti DEZA a.s.

 

V 17:06 hodin byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a na místo byly vyslány další posilové jednotky. Rozsah a intenzita požáru si v 17:18 hodin vyžádaly vyhlášení i třetího stupně požárního poplachu. Na místo události byly povolány další posilové jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. K zabezpečení zvýšené dodávky vody pro cisternovou techniku byla zřízena dálková doprava vody a k doplnění techniky bylo využito hydrantů. Na místo události byla také dopravena další dýchací technika pro zasahující hasiče. V průběhu hasebních prací vynesli hasiči z objektu několik  tlakových láhví.

 

Současně s hasebním zásahem byly o vzniklé mimořádné situaci informovány jednotlivé stupně velení hasičů a byly vyrozuměny řídící orgány města a kraje. O situaci bylo také informováno obyvatelstvo Valašského Meziříčí.

 

Podle informací ze štábu velitele zásahu se bude jednat o dlouhodobější zásah s nutností zabezpečení činnosti zasahujících jednotek.

 

20:00 hodin:

 

Na místě zasahují následující jednotky :

 

HZS Zlínského kraje:

Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín, Uherské Hradiště

 

JSDH:

Poličná, Jablůnka, Zašová, Hrachovec, Jarcová, Lešná, Kelč, Bystřička, Hodslavice, Mořkov, Kunovice, Krhová, Hošťálková, Ratiboř

 

Jednotka HZSP Deza a.s.

 

Jednotka města Rožnov pod Radhoštěm

 

21:25 hodin

Na místě mimořádné události stále zasahují hasiči dvaceti jednotek požární ochrany. Lokalizace požáru nebyla zatím z místa hlášena. Podle upřesňujících informací došlo při požáru k lehkému zranění dvou pracovníků dílny objektu. Oba utrpěli lehké popáleniny na horních končetinách.

 

19. 11. 2014 06:30 hodin

 

V 22:35 hodin byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru.

Hasiči celou noc pokračovali v dohašování zasaženého objektu a rozebírání konstrukcí.

V průběhu včerejších a dnešních nočních hodin bylo také provedeno postupné snížení počtu zasahujících jednotek. Došlo také k vystřídání zasahujících profesionálních hasičů a povolání jednotky dobrovolných hasičů z Vizovic.

 

19. 11. 2014 09:55 hodin

 

Na místě události zasahuje jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů obcí Poličná a Zubří. Hasiči provádí dohašování a ochlazování lokálních ložisek hoření a zajišťují celý prostor události.

 

Na základě dosavadního vyšetřování příčiny vzniku požáru bylo vyloučeno úmyslné jednání a také verze vzniku požáru v důsledku technické závady. Vyšetřovatelé nadále prověřují okolnosti vzniku požáru v souvislosti s prováděnými pracemi na osobním vozidle, které bylo umístěno v dílně objektu.

 

Vyšetřovatelem hasičů bylo také upřesněno, že zasažené objekty bývalé pily byly využívány více podnikatelskými subjekty jako výrobní a skladové prostory.

 

Výše způsobené škody nebyla zatím upřesněna.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > Rozsáhlý požár objektu dřevovýroby. Aktualizace

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace