Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

Nový tankovací kontejner nahradí dosluhující Avii.

Další technika z Integrovaného operačního programu zařazena do služby.

V rámci Integrovaného operačního programu EU „Pořízení moderní techniky, technologií a věcných prostředků HZS Zlínského kraje pro efektivní zásah na mimořádné události a zlepšení podmínek na místě zásahu“ byl v těchto dnech dodán kontejner pro přepravu a vydávání pohonných hmot.

 

Kontejner, který bude využíván pro přepravu a výdej nafty, tak nahradí dosluhující vozidlo pro přepravu pohonných hmot zn. Avia. Lze ho přepravovat na automobilních jednoramenných  požárních kontejnerových nosičích.

 

Výdejní zařízení s elektrickým a pneumatickým pohonem umožňuje bezpečné a ekologicky nezávadné zásobování motorovou naftou přímo z přepravního automobilu nebo odloženého na zem. 

 

Kontejner je tvořen hliníkovou jednokomorovou dvouplášťovou cisternou o celkovém objemu 6300 litrů s přepážkou umístěnou v zadní části  a potřebným vybavením elektroinstalací, osvětlením, čerpadlem potrubím a dalším zařízením.

 

Kontejner bude umístěn na požární stanici ve Valašském Meziříčí. Jeho využití bude především pro doplňování staničních čerpacích míst nebo pro doplnění techniky na místech rozsáhlých nebo dlouhodobých zásahů.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > Nový tankovací kontejner nahradí dosluhující Avii.
články > Archiv > Projekty EU > Nový tankovací kontejner nahradí dosluhující Avii.

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace