Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

Hořely odpady ve skladové hale.

Do dalších požárních úseků se plameny nedostaly.

V odpoledních hodinách došlo k požáru odpadových materiálů uložených v objektu skladové haly průmyslového areálu poblíž ulice U Letiště v Otrokovicích. O vzniku požáru bylo krajské operační středisko hasičů ve Zlíně informováno v 16:15 hodin.

 

Na místě události zasahovaly jednotky profesionálních hasičů stanic Otrokovice a Zlín, které posílily jednotky dobrovolných hasičů z Otrokovic, Kvítkovic, Napajedel a Halenkovic.

 

Při příjezdu prvních jednotek byl patrný kouř, který vycházel ze střechy skladovací haly o půdorysu asi 40 x 20m. Po násilném vniknutí do objektu zahájili hasiči průzkum vnitřních prostor. Jak bylo následně zjištěno, v objektu, který byl rozdělen na dva požární úseky,  byly uloženy odpadové materiály. Ty byly v prostoru jednoho úseku zasaženy požárem.

 

Po nasazení několika útočných proudů začali hasiči s postupnou likvidací plamenného hoření odpadů na ploše haly. Pro doplnění vody do zásahových vozidel bylo využito i blízkého hydrantu. V 17:26 hodin byl požár lokalizován.

 

Do doby konečné likvidace události v 19:04 hodin bylo prováděno dohašování jednotlivých ložisek požáru a vyvážení materiálu mimo prostor haly za využití mechanizace, kterou poskytl majitel objektu.

 

V důsledku požáru odpadových materiálů nedošlo k žádnému ohrožení okolí objektu zplodinami hoření. Svůj úkol také podle vyjádření vyšetřovatele splnilo rozdělení objektu na samostatné požární úseky, což zabránilo přenosu plamenů na další prostory a objekty.

 

Podle prvotních odhadů způsobil požár škodu ve výši asi 900.000,- Kč, a to především na stavebních konstrukcích haly a zařízení. Zásahem hasičů bylo uchráněn další majetek v hodnotě asi 8 000.000,- Kč. Za vznikem požáru stojí s největší pravděpodobností samovznícení některého z odpadových materiálů. Vyšetřovatelé ale také prověřují verzi technické závady.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > Hořely odpady ve skladové hale.

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace