Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

Hašení komplikoval úzký prostor ulice a silný kouř.

Zásah se protáhnul na více jak tři hodiny.

Oznámení o požáru bylo přijato operačním střediskem krajských hasičů v 09:52 hodin. Podle prvotních informací došlo na ulici Obilná ve Zlíně – Kostelci k požáru balíků lisované slámy na vlečce traktoru.

 

Na místo požáru byla vyslána jednotka profesionálních hasičů centrální stanice Zlín, kterou následně posílili i místní dobrovolní hasiči.

 

Už při příjezdu profesionálů k místu události byl vidět hustý světlý kouř, který se šířil ulicí mezi zástavbou rodinných domů. Z balíků slámy na odpojené vlečce šlehaly plameny. Současně se zahájením hašení, byli cestou přítomných policistů informováni majitelé okolních domů, aby uzavřeli okna a nevětrali.

 

Vzhledem k velmi zúženému prostoru ulice nebylo možné strhnout všechny balíky a po rozebrání je dohasit. Po dohodě s velitelem zásahu zabezpečil majitel druhý traktor a malý nakladač. Část sena byla naložena na druhou vlečku a odvezena na blízký pozemek farmy. Následně byla odtažena i vlečka se zbytky prohořívajících balíků. Všechna odvezená sláma byla po přesunu cisterny hasičů uhašena na volné ploše pastviny.

 

Po odvozu sena z místa požáru provedli hasiči uklizení povrchu komunikace a předali místo majiteli. Způsobená škoda nebyla zatím majitelem vyčíslena. Co stálo za příčinou vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel zlínských hasičů.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > Hašení komplikoval úzký prostor ulice a silný kouř.

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace