Logo ke stažení

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje
Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva


10.4.2014 |

Opalování izolace a nedbalost.

Požáry škodu nezpůsobily, zaměstnaly ale několik jednotek hasičů.


Silný sloup tmavého kouře vycházející z prostoru valu železničního náspu z Otrokovic směrem na Napajedla zaregistrovali občané, kteří po šesté hodině ranní oznámili na tísňovou linku vznik požáru.

 

Na místo události vyrazili v 06:13 hodin profesionální hasiči z Otrokovic spolu s  dobrovolnými hasiči z Napajedel a jednotkou drážních hasičů z Přerova.

 

Jak se provedeným průzkumem záhy ukázalo, nešlo o požár železničního náspu, ale o opalování izolace kabeláže v porostu pod náspem. Hasiči ohniště zlikvidovali a také provedli kontrolu, zda se nejedná o odcizené vodiče z železniční trati.

 

Oznámení o druhém požáru přijalo operační středisko zlínských hasičů cestou  Policie ČR v 10:33 hodin. Jednalo se o požár v prostoru vstupu do bývalého bunkru na ulici Březnická, poblíž zimního stadionu.

 

Do šesti minut od přijetí oznámení byly na místě jednotky centrální stanice Zlín a hasičů města Zlína z Prštného. Plameny zachvátily celý interiér betonového vstupu, uložené věci a „ vybavení“. Požár hasiči zlikvidovali dříve než se mohl rozšířit z bunkru na okolní lesní porost. Za tímto požárem stála s největší pravděpodobností nedbalost osob bez domova, které zde přebývaly.


Autor:
por. Bc. Libor Netopiltiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail