Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

sloužící hasiči připravili důstojné rozloučení a poděkování

Nejstarší profesionální hasič v kraji sloužil poslední směnu

V pátek 25. listopadu 2011 nastoupil poslední směnu pan Antonín Františ na stanici v Kroměříži

 

Antonín Františ nastoupil k profesionálním požárníkům již v roce 1988, konkrétně na Správu a útvar sboru PO v Brně, zde sloužil na centrální požární stanici na Lidické ulici. Do našeho kraje přešel v roce 1991 a po celou dobu sloužil na stanici v Kroměříži. Řady profesionálních hasičů opouští v 64 letech jako velitel družstva.

 

Za 23 let služby zasahoval u téměř všech velkých událostí v našem regionu. V paměti mu zůstává především areál bývalého Technoplastu v Chropyni, kde měl možnost několikrát zasahovat u rozsáhlých požárů. Jeho největší požár v životě zdolával právě zde v dubnu letošního roku. Střídavě s dobrovolnými či profesionálními hasiči zde strávil několik dnů. Pan Františ na hasiče rozhodně nezanevře, protože je dlouhá léta starostou Sboru dobrovolných hasičů v Kroměříži a v místní zásahové jednotce působí jako strojník i velitel družstva.

 

V sobotu v 7 hodin ráno se jeho poslední předání směny událo netradičně. Pro odcházejícího záchranáře si přijeli přímo na stanici dobrovolní hasiči. Po fotkách s bývalou směnou následovala slavnostní změna hodnostního označení z profesionálního na dobrovolného hasiče přímo stejnokroji. Jistého vylepšení se dočkala rovněž jeho zásahová přilba. Po poslední směně odjel s ostatními strojníky z dobrovolné jednotky přímo na cyklickou odbornou přípravu strojníků JSDH obcí na stanici v Morkovicích.

 

Za všechny bývalé kolegy přejeme Tondovi pevné zdraví, hodně štěstí a elánu do dalšího života.
Autor:
mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc. tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
950 670 333fax
www.hzszlk.euinternet
ivo.mitaceke-mail


články > Archiv > Aktuality > sloužící hasiči připravili důstojné rozloučení a poděkování
články > Archiv > Územní odbory > Kroměřížsko > sloužící hasiči připravili důstojné rozloučení a poděkování

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace